Jak znaleźć najlepszy Dom Spokojnej Starości? 

 
 
Decyzja o znalezieniu dla Ukochanego członka naszej Rodziny miejsca w Domu Spokojnej Starości z pewnością nie jest łatwa. 
 
Powodów może być kilka- potrzeba ciągłej opieki nad osobą chorą, której nie jesteśmy w stanie sprostać, sytuacja zdrowotna, ale tez chęć zapewnienia Bliskiemu ciepłej, komfortowej opieki, i ciekawego miejsca do przeżywania Jesieni Życia. 
 
Warto poświęcić temu zadaniu kilka dłuższych chwil by decyzja ta w przyszłości owocować mogła dobrym samopoczuciem oraz lepszym stanem fizycznym i psychicznym naszych Bliskich oraz naszym spokojem ducha. 
 
 
 
 
 1.OFERTA DOMÓW
Domów Seniora jest ogrom, choć w istocie podobnych (założenia opierają się na ustawie i w niej należy szukać minimalnych wymogów, które każdy Dom spełniać musi) to jednak w praktyce różniących się od siebie diametralnie. Ma to bezpośredni związek ze sposobem zarządzania, doborem pracowników, warunkami mieszkalnymi i założeniami planu wsparcia dla Mieszkańców Domu. 
 
Z tych to powodów na początku warto zapoznać się z ofertą interesujących nas Domów wybierając je na podstawie przyjętego klucza- czy to potrzeb przyszłego Pacjenta (niewielka część Domów specjalizuje się w opiece nad Pacjentami o specyficznych zaburzeniach np. niepełnosprawni intelektualnie, i to w szczególności dla nich przygotowuje swoją ofertę wsparcia), czy ze względu na miejsce zamieszkania.
 
Najszybszym i najbardziej bogatym źródłem jest z pewnością Internet – znajdziecie tu Państwo mnóstwo ważnych i ciekawych wiadomości.
Nie do przecenienia jest szukanie najlepszej oferty „drogą pantoflową” wśród znajomych i bliskich. Wbrew pozorom taka forma zapewnienia opieki naszym drogim Bliskim jest coraz chętniej wybierana i możemy spotkać osoby, które swoim doświadczeniem uchronić nas mogą przed złym wyborem. Tak łatwiej można zdobyć informacje mniej formalne, osobiste spostrzeżenia i uwagi.
Kolejnym źródłem rzetelnej i oficjalnej informacji jest Rejestr Placówek zapewniających całodobową opiekę osobom starszym, prowadzonym przez właściwą jednostkę państwową- Wojewodę. Wartym podkreślenia jest fakt, iż Domy Seniora winny opierać swoją pracę na stosownym pozwoleniu Wojewody.  
Pozwolenie Wojewody dotyczące prowadzenia Placówki o takim charakterze daje gwarancje jakości oferowanych usług.
Na takiej bazie opiera się praca w Domu Seniora „Złote Liście”-  jesteśmy już po szczęśliwie, pozytywnie dla nas zakończonej- żmudnej i szczegółowej- procedurze uzyskiwania wspomnianego pozwolenia, by nie tylko nasze słowa były gwarancją najwyższej jakości opieki i bezpieczeństwa Mieszkańca. 
 
 
W poszukiwaniu najlepszego Domu Spokojnej Starości polecamy zajrzeć na stronę Domu Spokojnej Starości „Złote Liście”- to obok wizyty w Domu najlepsza droga do kilku informacji o naszej działalności.
 
 
 
 
 2.WIZYTA
 
Obowiązkowym punktem na drodze wyboru jest wizyta w Domu Spokojnej Starości.
Bez wątpienia sami poczujecie Państwo czy klimat, warunki i wygląd Domu przypadnie do gustu Seniorowi. Rozmowa z Mieszkańcami i Personelem z pewnością da idealny wgląd w funkcjonowanie Domu.
 
Warto pytać, sprawdzać, dotykać i obserwować. Ważne jest zwrócenie uwagi na zachowanie Personelu wobec Mieszkańców, to czy Mieszkańcy „zamknięci ” są jedynie w pokojach czy widzicie Państwo działania w celu aktywizacji Mieszkańców.  
 
Przy wnikliwej obserwacji można wywnioskować czy Dom jest rzeczywiście Domem- z całą pewnością koniecznym tutaj jest wzięcie poprawki na stan Mieszkańców- to że leży on w łóżku zamiast uczestniczyć w zajęciach nie zawsze świadczy o zaniedbaniu ze strony Personelu. 
 
 
 
Serdecznie Państwa Zapraszamy do odwiedzin! Z przyjemnością wszystko pokażemy, opowiemy, wytłumaczymy.  
 
Dom „Złote Liście” ma dla Was zawsze otwarte drzwi, potrzebne dane znajdziecie Państwo w zakładce KONTAKT lub na Stronie Głównej.
 
 
 
3.PORÓWNANIE
 
Już z pewnością macie Państwo swoich „faworytów”. Należy szczegółowo wykalkulować i ocenić, co w danym Domu będzie dla naszej Mamy bądź Taty szczególnie istotne.
Porównać warunki bytowe, ofertę czasu wolnego i terapii, ceny, dojazd, możliwość odwiedzin i warunki sanitarne.
 
Decyzja ta jest szczególnie ważna by do minimum ograniczyć ryzyko złego wyboru i konieczności  zmiany miejsca pobytu Seniora (to zawsze wiąże się ze stresem, który w takich sytuacjach należy ograniczyć do minimum).
 
 
Konieczne informacje o Domu Pogodnej Starości „Złote Liście” znajdziecie Państwo w zakładce OFERTA
 
 
 
4.DECYZJA
 
Wiecie już Państwo, który z odwiedzanych przez Was Domów najbardziej przypadł Wam do gustu.
 
Bardzo pożądanym byłaby wspólna wizyta w wybranym przez Was domu przyszłego Mieszkańca; wszak to miejsce ma być idealne właśnie dla Niego!
 
 
 
Decyzja o wyborze Domu Spokojnej Starości poparta powyższymi krokami z pewnością będzie w 100 procentach trafiona!
 
Z całego serca życzymy sobie, żeby to właśnie progi naszego Domu były tymi, które Państwa Bliskiego z radością powitają!
 
 
 

INFORMACJE

 

JUŻ OTWARTE!

Zapraszamy do odwiedzin i kontaktu.

 

Bardzo chętnie udzielimy Państwu wszelkich informacji.

Prosimy o kontakt.

 

więcej

Kontakt

Dom Seniora Złote Liście

Zarzecze 23

36-040 Boguchwała

tel: +48 534 624 565

tel: +48 880 102 095

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.